Jak studiować z bobasem?

11D0F6E7-CB55-4ABA-A465-E2A51759A459

Przyjęło się, że matka która wychowuje dziecko i prowadzi dom ma na głowie tyle, że już o dodatkowych obowiązkach nie mam mowy.

Zgadzam się. Tylko ja do tego „nie ma mowy” mam dwa biznesy do prowadzenia ( w tym intensywny rozwój jednej z nich), prawo jazdy, blog i…napisanie pracy dyplomowej. Aaaaaa!!

Marcelinka jest na etapie, weź mnie mamo na ręce i nie waż się siadać. Prawie każda próba odłożenia jej kończy się awanturą.

Niewyspanie, bobas na rękach, jak tutaj pracować? Ojjj ciężko, prawie niemożliwe.

Jak więc napisać pracę dyplomową i t jeszcze porządnie? Do tego zrobić certyfikat językowy, żeby dopuścili mnie do obrony?

Moja siostra też tak studiowała. Tyle, że ona chociaż miała dwie babcie przy sobie. To bardzo dużo, kiedy można Malucha zawieźć do jednej z nich i na kilka godzin dziennie oddać się nauce.

Niestety ja mam jedną babcię na Podlasiu a drugą w województwie łódzkim.Dowozić codziennie 120 km bobasa do babci raczej mija się z celem.

Najlepiej pisać, kiedy Marcelina śpi. Tylko, że ona śpi w nocy a w dzień ma 20 minutowe drzemki. Tzn, że co 3 godziny mam 20-30 minut na ogarnięcie, pracy, mieszkania..(tutaj już brakuje czasu) a zostaje jeszcze nieruszona praca i prawo jazdy (rok temu wykupiony kurs).

Jeśli obronię się w terminie będę uważać się za the best mamuśkę, jeśli do tego zdam prawo jazdy to już podciągam się pod miano bohatera:)

A jeśli jeszcze nie zarosnę w brudzie, firma nam nie zbankrutuje i dziecko będzie wiedziało jak wyglądam to kupię sobie medal:)

Tylko jak to zrobić? Jak to pogodzić? Kiedy doba krótka, zmęczenie daje się we znaki a Marcelina pochłania 85% mojego czasu?

I tutaj jak na bloku porodowym, mobilizująca a zarazem frustrująca myśl, nie ma wyjścia!

Jak zastąpić niezastąpioną babcię. Z czego można zrezygnować, kiedy nie będzie innego wyjścia?

Jeszcze nie mam super rady. Jak podołam tym zadaniom, dam Wam znać jak to zrobiłam:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s